Rok 2024 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejne wielkie sportowe emocje. Wszyscy czekamy na igrzyska olimpijskie w Paryżu oraz piłkarskie mistrzostwa Europy. Co poza nimi czeka nas w najbliższym czasie? Prezentujemy kalendarz wybranych wydarzeń sportowych, którymi będziemy żyć już niebawem.

Formuła 1

07.04 GP Japonii – Viaplay

21.04 GP Chin – Viaplay

Sporty motorowe (Długodystansowe MŚ i European Le Mans Series)

14.04 4h of Barcelona – Eurosport

21.04 6h Imoli – Eurosport

WRC

18.04 – 21.04 Rajd Chorwacji

ME

12.04 – 14.04 Rajd Węgier

MP

26.04 – 28.04 Rajd Świdnicki

Badminton

08.04 – 14.04 Indywidualne Mistrzostwa Europy (gospodarz: Niemcy)

09.04 -14.04 Mistrzostwa Azji (gospodarz: Chiny)

27.04 – 05.05 DMŚ (gospodarz: Chiny)

Curling

30.03 – 07.04 Mistrzostwa Świata mężczyzn (gospodarz: Szwajcaria) – Eurosport

20.04 – 27.04 Mistrzostwa Świata mikstów (gospodarz: Szwecja)

Hokej na lodzie

31.03 – 06.04 MŚ dywizji IB kobiet (gospodarz: Łotwa) – turniej z Polkami – Youtube

03.04 – 14.04 MŚ elity Kobiet (gospodarz: USA)

17.04 – 23.04 MŚ u-18 Dywizji IIA mężczyzn (gospodarz: Polska) – turniej z Polakami – Youtube

Kolarstwo szosowe

07.04 Paryż-Roubaix (WT) – Eurosport

10.04 Strzała Brabancka (WT) – Eurosport

14.04 Amstel Gold Race (WT) – Eurosport

17.04 Strzała Walońska (WT) – Eurosport

21.04 Liege-Bastogne-Liege (WT) – Eurosport

23.04 – 28.04 Tour de Romandie (WT) – Eurosport

Lekkoatletyka

20.04 Diamentowa Liga (gospodarz: Chiny) – Polsat Sport

21.04 4. Drużynowe MŚ w chodzie sportowym (gospodarz: Turcja)

27.04 Diamentowa Liga (gospodarz: Chiny) – Polsat Sport

Piłka nożna

03.04 – 09.04 El. ME u-19 kobiet (gospodarz: Bośnia i Hercegowina) – z udziałem Polek

05.04 El. Euro 2025 Kobiet: Islandia – Polska – TVP Sport

08.04 – 17.04 Baraże o MŚ w futsalu (mecz i rewanż z udziałem reprezentacji Polski mężczyzn) – TVP Sport

09.04 El. Euro 2024 Kobiet: Polska – Austria – TVP Sport

09.04 – 10.04 LM – 1/4 finału – 1 mecze (M) – Polsat Sport Premium

11.04 LE/LKE – 1/4 finału – 1 mecze (M) – Viaplay

11.04 – 21.04 Puchar Narodów Afryki w futsalu (gospodarz: Maroko)

11.04 – 05.05 Mistrzostwa Ameryki Południowej do lat 20 kobiet (gospodarz: Ekwador) – Youtube

13.04 – 20.04 Mistrzostwa Concacaf w Futsalu (gospodarz: Nikaragua) – Youtube

15.04 – 06.05 Puchar Azji AFC u-23 (gospodarz: Katar) – Youtube

16.04 – 17.04 LM – 1/4 finału – rewanże (M) – Polsat Sport Premium

17.04 – 28.04 Puchar Azji w futsalu (gospodarz: Tajlandia) – Youtube

18.04 LE/LKE – 1/4 finały – rewanże (M) – Viaplay

Piłka ręczna

03.04 – 04.04 El. ME 2024 Kobiet (Polska – Kosowo) – TVP Sport, Eurosport

03.04 – 04.04 LM – rewanżowe mecze fazy play-off (Industria Kielce i Wisła Płock) – Eurosport

07.04 EL. ME 2024 Kobiet (Polska – Kosowo) – TVP Sport, Eurosport

11.04 – 14.04 Turnieje kwalifikacyjne do IO Paryż 2024 (kobiet) – Youtube

24.04 – 25.04 LM – 1. mecze 1/4 finału mężczyzn – Eurosport

Siatkówka plażowa

17.04 – 21.04 Pro Tour Elite 16 (gospodarz: Meksyk) – Polsat Sport

Snooker

20.04 – 06.05 Mistrzostwa Świata (gospodarz: Sheffield) – Eurosport

Moto GP

07.04 GP Argentyny – Polsat Sport

14.04 GP Ameryki – Polsat Sport

28.04 GP Hiszpanii – Polsat Sport

Szermierka

19.04 – 21.04 PŚ w Poznaniu (floret K Indywidualnie i drużynowo)

26.04 – 28.04 Europejskie Kwalifikacje Olimpijskie (wszystkie bronie K/M indywidualnie)

Tenis ziemny

01.04 – 07.04 ATP 250 Houston – Polsat Sport

01.04 – 07.04 ATP 250 Marrakesz – Polsat Sport

01.04 – 07.04 ATP 250 Estoril – Polsat Sport

01.04 – 07.04 WTA 500 Charleston – Canal+Sport

01.04 – 07.04 WTA 250 Bogota – Canal+Sport

07.04 – 14.04 ATP 1000 Monte Carlo – Polsat Sport

12.04 – 13.04 Billie Jean King Cup (faza kwalifikacyjna z udziałem Igi Świątek) – Polsat Sport

15.04 – 21.04 ATP 500 Barcelona – Polsat Sport

15.04 – 21.04 ATP 250 Monachium – Polsat Sport

15.04 – 21.04 ATP 250 Bukareszt – Polsat Sport

15.04 – 21.04 WTA 500 Stuttgard – Canal+Sport

22.04 – 05.05 WTA 1000 Madryt – Canal+Sport

22.04 – 05.05 ATP 1000 Madryt – Polsat Sport

Tenis Stołowy

11.04 – 12.04 Kwalifikacje olimpijskie mikstów (gospodarz: Havirov)

Wioślarstwo

12.04 – 14.04 PŚ w Varese

25.04 – 28.04 Mistrzostwa Europy (gospodarz: Węgry) – TVP Sport

Wspinaczka Sportowa

08.04 – 10.04 PŚ w Szanghaju – Eurosport

12.04 – 14.04 PŚ w Wujiang – Eurosport

Żużel

06.04 DME w Grudziądzu – TVP Sport

27.04 GP Chorwacji (gospodarz: Gorican) – Eurosport

Koszykówka

12.04 – 14.04 Kwalifikacje olimpijskie w koszykówce 3×3 kobiet (gospodarz: Hongkong)